Головна » Новини » У лісах Уйского району третій рік лютує непарний шовкопряд

У лісах Уйского району третій рік лютує непарний шовкопряд

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(http://www.forest.lviv.ua/upload/20%d0%b3%d0%b0%d0%a3%d0%b9%d1%81%d0%ba[1]-1j1g9m6g.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: views/news_show.php

Line Number: 16

У лісах Уйского району третій рік лютує непарний шовкопряд

Місцеві жителі шкодують: загинуло чимало березового лісу, куди раніше уйчане ходили по гриби та ягоди.
Минулорічна проблема

Зараз берези стоять голі, як зимою. Сухостій спилюють, а коли на місці сушняка знову зашумлять зелені гаї, ніхто не знає. Особливо лютували гусениці шовкопряда в минулому році: в лісі тільки хрускіт стояв.

Перебрався ненажерливий шкідник і на поля, в сади і городи сільських жителів. Не гребував навіть листям пахучого тополі.

- Чому ніхто заходів не приймає! - Обурюються селяни.

Районна влада проблему визнає, але вирішити її не в змозі. Захист лісів - це повноваження федеральних і регіональних органів. Однак з федеральної скарбниці кошти на боротьбу з карантинним шкідником не виділялися. З обласного бюджету у 2011 році було виділено 10 млн. рублів. Їх вистачило на обробку 9000 гектарів лісів: в десять разів менше, ніж було потрібно.

    У минулому році сільгоспвиробники району за свій рахунок провели обробку від непарного шовкопряда 3000 гектарів угідь, прилеглих до лісових масивів. Робилося це для захисту сільськогосподарських посівів. Ясно, що цього виявилося явно недостатньо. Зловредні метелики встигли відкласти яйця, а навесні гусениці знову заходилися знищувати крони дерев.

Природа сама собі допоможе

Протягом декількох тижнів ненаситні волохаті черв'яки об'їдають листя на всіх березах, оголюючи стовбури, як після листопаду. В результаті декількох нападів непарного шовкопряда більша частина дерев гине.

На жаль, але страшних монстрів не їдять птахи. Лише зозуля не гидує жирної здобиччю. Але скільки потрібно зозуль, щоб хоча б трохи зменшити чисельність цієї напасті? У червні - липні гусениці втрачають свій ненаситний апетит і окукліваются, щоб через пару тижнів знову перетворитися на метеликів. Все повторюється спочатку. Як же боротися з небезпечним шкідником?

    За словами начальника відділу охорони, захисту та відтворення лісів головного управління лісами Челябінської області Петра Арлашова, в цьому році розвиток непарного шовкопряда вже закінчилося: скоро почнуть літати метелики, тому можна оцінити нанесений лісам збитків. Він менше, ніж у попередні роки. Вже не видно повністю об'їдених шкідником ділянок лісу. Значить, чисельність непарного шовкопряда пішла на спад.

Якщо в минулому році вогнища поширення були зафіксовані на 190 тисячах гектарів лісу, то нині площа ураження непарним шовкопрядом зменшилася в чотири з гаком рази. Позначилася сувора зима: морози погубили багато яйцекладки і гусениць з'явилося менше. Звичайно, потрібно було своєчасно знищувати спалаху шкідника. Але грошей на ці цілі федеральний бюджет не виділив, тому обробка не велася.

Важко передбачити, коли буде черговий спалах активного розмноження непарного шовкопряда. Багато в чому це пов'язано з активізацією сонячної активності, настанням ранньої сухої і спекотної весни, теплою зимою. Востаннє аналогічний ріст популяції шкідника спостерігався в 1953 році. Тоді було пошкоджено близько 300 тисяч гектарів в основному березового лісу.

    Весь сухостій, а також хворі дерева спиляли, а на місце, що звільнилося висадять саджанці дерев хвойних порід. Через кілька десятків років виростуть соснові ліси.

Головний спеціаліст відділу Геннадій Соколов пояснив, що крім непарного шовкопряда південноуральські лісам шкодять ще близько 80 видів різних комах - лускокрилих (метеликів) і перетинчастокрилих (жуків). 50 видів комах наносять лісам господарський збиток, а близько 12 видів вважаються особливо небезпечними. У цьому році шовкопряд монашка і рудий сосновий пильщик активно розмножуються в хвойних лісах. Але для боротьби з ними поки немає ні коштів, ні препаратів. З минулого року в Росії припинили випуск біологічних засобів боротьби з шкідниками лісів. Подібні препарати поки випускають в Україні. До речі, налякала навесні усіх уральських садівників метелик бояришніци, за словами Геннадія Івановича, практично не завдала шкоди нашим лісам. Лише любителі лісової черемхи залишаться в цьому році без солодкої ягоди.
Для довідки:

Непарний шовкопряд - один з найнебезпечніших шкідників лісів, садів та полів. Практично всеїдний. Пошкоджує понад 300 видів рослин як листяних, так і хвойних порід. У його меню входять також трав'янисті рослини і овочі. Плодючість самок, які світліше і значно більші за самців, досягає до 800-1000 яєць. До речі, самі метелики взагалі не харчуються і шкоди не приносять. Зате їхні дітки «відриваються» по повній. Гусениці вилуплюються весною разом з розпусканням бруньок на березі і активно розповзаються в різні боки. Чорним шевелящіхся потоком переходять через дороги і поля. Завдяки густо покривають їх чорним волоскам гусениці переносяться поривами вітру на відстань до 10 км, активно заселяючи нові

2012-11-22
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Продажа квартир в Одессе
Продажа квартир в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті