Головна » Новини » Щоб ліс швидше ріс

Щоб ліс швидше ріс

Щоб ліс швидше ріс

Стимулятор росту рослин, який створили алтайські вчені, стали використовувати при вирощуванні сіянців сосни.

Це екологічно безпечний стимулятор росту, який створили співробітники науково-освітнього центру "Хімія рослинних полімерів" Алтайського державного університету під керівництвом Вадима Маркіна, к.х.н., доцента кафедри органічної хімії, ще два роки тому. До цього стимулятор росту використовувався лише при вирощуванні овочів. Однак зараз учені зробили крок вперед. Заручившись підтримкою місцевої лісівників, це чарівне добриво, яке виробляється з відходів деревини, використовували при вирощуванні соснових сіянців в Алтайському лесосеменной центрі. Підсумки експерименту просто здивували: підвищилася схожість паростків. Проте також і на сходах, які обробляли стимулятором росту, не знайшли і сліду від хвороб.

Тетяна Верещагіна, директор НОЦ «Хімія рослинних полімерів» Алтайського державного університету:

- Експеримент показав, що всход насіння, які оброблялися стимулятором, склав 100%, у той час як звичайні посадки зійшли на рівні 75%. Крім усього іншого, зелена маса сіянців була ряснішим, ніж у рослин контрольної посадки. Відтепер лісники поряд з ученими володіють всіма підставами сподіватися на те, що новий стимулятор росту буде незамінним помічником.

Зазначимо, що існує і побутова хімія, яка не шкодить лісі і навколишньому середовищу. Тут про неї можна дізнатися більш детально.

2013-06-21
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті