Головна » Новини » Чиї в красноярському лісі котеджі

Чиї в красноярському лісі котеджі

Депутатам міської Ради зійшло одкровення - міських лісів щорічно стає менше. Їх вирубують, вони хворіють. Але причини ці - скоріше не об'єктивні, заявили красноярські громадські працівники. Благими намірами збереження лісів прикривають свої «темні» справи любителі жити в теплому котеджі посеред вікових сосен. Дізнавшись про те, що діється з міськими лісами, народні обранці на раз зібрали робочу групу.

Постановка проблеми

 

У міській парламент надійшло звернення від жителів міста з проханням розібратися в ситуації. Ситуація проста - ще восени на території Березовий гаю Красноярська в районі зупинка «Сопка» комерсанти висипали скельний грунт, пошкодивши грунт, рослинність, чагарники і лісової підріст. Заодно активні красноярці попросили міську Раду розглянути питання про скасування можливості передавати міські ліси в оренду.

З приводу інциденту в гаю глава департаменту містобудування адміністрації Красноярська Андрій Лапіцкий пояснив, що нічого страшного не сталося - «виявлені ушкодження не ведуть до загибелі зелених насаджень». Точка.

З рештою ж вийшло куди цікавіше. На трибуну з поліетиленовим пакетом у руках вийшла Галина Полякова, яка представилася співробітником Інституту лісу, доктором біологічних наук і членом громадської організації, яка захищає Березову гай. Насамперед вона вибачилася за те, що її презентація не в електронному вигляді, а на папері. Але і на папері інформація виглядала вкрай дивно - листок ватману був схожий на шкільну стінгазету. Виступала Полякова не блискуче, зате озвучена нею інформація покрила всю непрезентабельність положення.

- Зверніть увагу - тут позначені міські ліси, жовтим і зеленим кольором, - почала вона. Ватман тримала її помічниця, яка стояла поруч з трибуною. - Неважко помітити, що це дуже невелика територія. А цей графік - дані офіційного сайту міської адміністрації.

Осі X і Y на графіку показували, з якою швидкістю убуває площа міських лісів.

- Навіть не потрібно тут бути фахівцем і мати якісь звання. Якщо ви зайдете в будь-яку ділянку лісу - допустимо в районі Плодово-ягідної станції, - продовжила Полякова і показала на аркуші формату А4 фотографії, - ви там побачите ... відведення сосняку елітного - тут вже побудований котедж, зрубані сосни столітні. І така ситуація у всіх міських лісах.

Для наочності Полякова відкрила пакет і дістала зріз сосни, зрубаної в одному з міських лісів. Експертиза показала, що дереву не менше ста років.

- Також є питання - як виникли котеджі в районі Гремячего логу? Нам влади відповіли, що розберуться на рахунок законності їх виникнення. У мене питання - як відводяться ділянки лісу? Чому під ніж пускаються дерева? Хто відповідальний? - Закінчила Полякова риторичними питаннями і передала свої паперові презентації депутатам.

Як побудувати будинок в лісі

Другим до трибуни розповісти про те, чому не можна здавати міські ліси в оренду, вийшов Гаррі Андрєєв, який представився співробітником СФУ і громадським діячем. Могло здатися, що описана ним схема зведення котеджів в лісі запозичена з творчості Ільфа і Петрова.

Андрєєв почав логічно - нові правила, що дозволяють орендувати ділянки лісу, вступили в силу в Красноярську з 1 січня 2013 року. Мета благая - збереження лісів та поповнення міського бюджету. Але, обмовився доповідач, в чому ж вигода орендарів? Формально у них за великим рахунком одні обов'язки. Прав же, які дозволять отримати хоч якусь фінансову прибуток, практично ніяких. Між тим бажаючих «подбати» про дерева виявилося хоч відбавляй.

- Орендарю доручається стежити за станом лісу, за його охороною від шкідників, хвороб, від вирубування, від незаконного в'їзду транспорту ... Він повинен заплатити за оренду лісу, заплатити зарплату робітникам, які обслуговуватимуть ліс ... Що він може отримати? Відповідно до законодавства він може заготовлювати дрова від санітарних рубок - це зовсім небагато. За збір грибів, ягід та інших продуктів лісу він не має права брати гроші, - розповів Андрєєв. За плату можна надавати послуги: обладнання спортивних та туристичних майданчиків та баз та надання їх мешканцям. Але як це зробити, якщо рубати ліс не можна? Виявляється, легко. Тому що рубати ліс насправді можна.

За словами Андрєєва, все відбувається приблизно так: орендар бере ділянку землі і через якийсь час заявляє про «браконьєрів, які зрубали дерево і знищили молоді посадки». На підставі цього він огороджує взяту в оренду територію, бо ж її треба охороняти, та й по законодавству огороджувати не заборонено. Так, орендар має забезпечити безперешкодний доступ. Він і робить невеличку хвіртку.

- Спочатку це невеликий паркан і доступ через ворота - все по закону, - продовжував Андрєєв. - Далі жителі звикають, що це орендований ділянку, у якого є господар. Пізніше паркан перетворюється на фортечну стіну. Через якийсь час орендар заявляє, що в його лісі завелися шкідники, і з ними треба боротися. Тут же знаходяться невиліковно хворі дерева, які необхідно зрубати. Складається акт, дерева зрубали.

Далі поляна, будка сторожа, прибудови, другий поверх і як підсумок - огороджена територія в сосновому столітньому лісі, власні угіддя і котедж-красень. На цьому Андрєєв свою доповідь закінчив. А депутати вирішили створити робочу групу, в яку запросили, в тому числі, і громадських діячів. Разом вони обов'язково збережуть міські ліси в цілості.

2013-02-20
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті