Головна » Новини » Грінпіс Росії і «СПОК»: FSC в Росії не забезпечує збереження малонарушенних лісів і неістощітельності лісокористування

Грінпіс Росії і «СПОК»: FSC в Росії не забезпечує збереження малонарушенних лісів і неістощітельності лісокористування

Грінпіс Росії і «СПОК»: FSC в Росії не забезпечує збереження малонарушенних лісів і неістощітельності лісокористування

Добровільна лісова сертифікація за системою Лісової опікунської ради (FSC) у Росії не забезпечує збереження найбільш важливих лісів високої природоохоронної цінності і неістощітельності лісокористування. Про це йдеться у спільному зверненні Грінпіс Росії і Карельської регіональної громадської природоохоронної організації «СПОК» виконавчому директору Російського національного офісу FSC Андрію Птічнікову. На думку екологів, переважна практика використання лісових ділянок, сертифікованих за системою FSC (включаючи підходи до визначення обсягів лісокористування, види та способи рубок та лісовідновлення), мало відрізняється від переважної практики використання несертифікованих ділянок.

 

Приводом для звернення стали результати польової перевірки дотримання сертифікованими компаніями принципів і вимог FSC в сфері сталого управління лісами, збереження біологічного різноманіття та ЛВПЦ, яку провели природоохоронні організації в 2012 році в Республіці Карелія, Архангельської, Вологодської та Ленінградської областях, а також результати обстежень, перевірок і експедицій минулих років. На підставі цих досліджень Грінпіс Росії і «СПОК» прийшли до висновку про існування двох основних проблем, характерних для лісової сертифікації за системою FSC на Північно-заході Європейської Росії - істощітельное лісокористування в оренді сертифікованих компаній і великої кількості порушень російського лісового законодавства, принципів і критеріїв FSC при рубках.

 

«У зонах піонерного освоєння тайги, де заготівля основних обсягів деревини припадає на малопорушені лісові території, FSC фактично сертифікує знищення лісів високої природоохоронної цінності, - йдеться у зверненні природоохоронних організацій керівництву Російського національного офісу FSC. - Порушення при рубках включають як «технічні» (наприклад, неповна інформація на рубочний стовпі, залишення необкорованого деревини в лісі, сміття на ділянках), так і такі серйозні порушення, як суцільні рубки в водоохоронних зонах, використання русел річок і струмків в якості трас волоків і лісових доріг, порушення грунтового покриву та гідрологічних умов при лісозаготівлях, знищення особин і / або місцеперебувань червонокнижних видів, рубки в ООПТ ».

2013-02-20
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам
Рахункова палата РФ передала в правоохоронні органи матеріали перевірки, яка виявила практично повний продаж лісів Ленінградської області в приватні руки, повідомив глава відомства Сергій Степашин.

EliteSport кращий вибір при покупці Орбітреки
Купити орбітрек можна практично в кожному магазині спортивних товарів, але ми рекомендуємо більш вигідний варіант - інтернет магазин www.elitesport.com.ua. ЕлітСпорт пропонує безліч кардіо і силових тренажерів і багато іншого.

Всі статті