Головна » Новини » Чому гинуть ліси?

Чому гинуть ліси?

Чому гинуть ліси?

Короїди - це маленькі комахи, які сягають близько 2 міліметрів в довжину. Саме через цих жучків в лісі гинуть хвойні дерева. І в минулому році чисельність короїдів в десятки разів перевищила звичайну. Біологи часто порівнюють атаку короїдів з нашестям сарани. У середній смузі Росії тільки за половину минулого літа було з'їдено приблизно 20 гектарів хвойних посадок. Деякі фахівці пов'язують таке масове розмноження короїдів з аномальними погодними умовами в останні роки. Але, як же, в такому випадку боротися з цим шкідниками і попередити загибель ялин в лісі?

 

В першу чергу, потрібно пам'ятати про те, що короїд нападає на ослаблені дерева, і, звичайно, якщо вчасно не вжити заходів, то це призведе до трагічних наслідків. Тоді чому гинуть великі їли? З ростом популяції цього жучка страждають не тільки ослаблені спекою або холодом дерева, а й здорові, великі і сильні так само вмирають протягом місяця. Фахівці стверджують, що, на жаль, в боротьбі з короїдами досить мало дійсно ефективних способів. Тому краще всього попередити появу цього шкідника. Тому що навіть саме маленьке кількість жука, яке абсолютно не може вбити дерево, може заразити його грибний інфекцією.

 

Якщо дерево засипано бурової борошном і почала відвалюватися кора, то залишається тільки взятися за сокиру. Так як короїди, які вилетіли з ходів, обов'язково заселять і сусідні дерева. Тільки в дуже рідких випадках дерево можна врятувати. Для цього потрібно розколупати гострим предметом хід і вбити жука. Справа в тому, що жук в більшості випадків знаходиться не глибоко. Але, на соснах з товстою корою це неможливо зробити, не заподіявши при цьому шкоди дереву. У цьому випадку необхідно застосувати медичний шприц з нерозведеним розчином препарату: БІ-58, актара, Актелік, Конфідор або децис, зробити ін'єкцію прямо в хід і до тих пір, поки препарат не потече назовні. Після, потрібно негайно обприскати все дерево.

 

Як зрозуміти уражено дерево короїдами чи ні?

 

Одними з перших і головних ознак є: смолевие патьоки на середині стовбура, бурова борошно і маленькі в льотні отвори. Але існує ще ряд ознак, який вказує на появу шкідника:

 

Якщо дерево довбає дятел, значить, в ньому поселився короїд (це є практично 100% ознакою);

Якщо у дерева відвалюється кора - це може означати тільки те, що дерево вже загинуло. І не має значення, якого кольору в нього хвоя;

Якщо в корі дерева виявилися круглої або овальної форми отвори, то короїд встиг вже не тільки оселитися в корі дерева, але й вилізти звідти;

Гілки з червоною хвоєю можуть бути свідчити про появу жуків на ялинах і ялиці;

Якщо на землі під сосною були виявлені кінчики пагонів, а в районі відламу є отвір всередину втечі, то це є явною ознакою появи великої кількості лубоедов на даній ділянці.

На закінчення відзначимо, що проблема короїда була завжди, але саме в останні роки вона набула масштабу епідемії. Але чому гинуть хвойні дерева в такій великій кількості? Причин для цього не мало: припинення догляду за лісом (сухостійні дерева ніхто не видаляє), скорочення популяції природних ворогів (птахів), різка зміна клімату і будівництво котеджних поселень в лісах. Короїд є дуже серйозною загрозою хвойним лісам. Вирішувати проблему короїда необхідно в терміновому порядку.

2013-02-20
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Цены на жильё в Одессе
Цены на жильё в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті