Головна » Новини » У Криму заради туристів рубають унікальні дерева

У Криму заради туристів рубають унікальні дерева

У Криму заради туристів рубають унікальні дерева

Вирубка деревини релікта знаходиться під забороною. Не можна її і продавати , однак торгувати виробами законно.

Сувеніри з ялівцю є одними з найбільш популярних сувенірів , що входять в обов'язковий набір подарунків , які на пам'ять в Криму купують туристи. Браконьєри вже сьогодні , цілячись на наступний сезон , вирушили в ліси рубати реліктові дерева , адже попит на таку деревину виправдовує ризик .

Майстер Тернівського лісництва Олександр Сидоров говорить , що почалося це справа при розпаді Союзу. «Люди втратили роботу , і спосіб заробітку. У селах Бахчисарайського Райно колгоспи і радгоспи просто вимерли. Сільські жителі відправилися в ліси , які належали колгоспам : скошували траву і зрубали дерева . Так з'явилися перші вироби з ялівцю у продажу . У підсумку були вирубані унікальні в своєму роді гаї. Далі браконьєри вирушили вже в держлісфонду ».

Будь-яке дерево , яке зрубується без дозволених документів - зрубане незаконно , ялівець у т. ч. Рубати забороняє законодавство , постанови кримського Радміну і деяких Законів України . Плюс до всього , не один раз вже затверджувався порядок видалення дерев і чагарників у населених пунктах.

Прес -секретар Рескомлісу АРК Сергій Гвоздецький говорить , що в Червоній книзі з 5 -ти дикорослих видів знаходяться тільки ялівець смердючий і високий , що ростуть поряд з Ялтою , Севастополем і Судаком.

« Єдиний порятунок ялівцю - це заборона на торгівлю сувенірами з нього , щоб штрафи за реалізацію ялівцевих дрібничок збільшили , - говорить він. - А зараз Адмінкодексу України передбачено від 51 до 119 грн штрафу за заготівлю та вивезення деревини , а за незаконну вирубку - 85-170 грн ».

2013-10-30
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Купить квартиру в Одессе
Купить квартиру в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті