Головна » Статті » Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Міжнародна група біологів з'ясувала, що на території одного з тропічних лісів Панами мешкає понад 25 тисяч видів комах, що в 300 разів більше, ніж число видів ссавців в цьому лісі, і в 80 разів - птахів, говориться в статті, опублікованій в журналі Science.

"Що найбільше нас здивувало, це те, що більше половини з цих видів можна знайти на території в один гектар. Це гарна новина для нас, тому що тепер ми розуміємо, що для оцінки біологічного різноманіття лісових масивів в тропіках ми можемо обійтися всього одним гектаром лісу ", - заявив один з авторів статті Томас Рослін (Tomas Roslin) з університету міста Хельсінкі (Фінляндія).

Група біологів під керівництвом Іва Бассе (Yves Basset) з Смітсонівського інституту дослідження тропіків в Панамі протягом восьми років вивчала безхребетних фауну одного з тропічних лісів на тихоокеанському узбережжі Панами.

В цілому 120 ентомологів та інших фахівців затратили понад 24 тисяч трудоднів (66 років) на пошук, каталогізацію і підрахунок кількості комах в лісі в провінції Сан-Лоренцо. Біологам вдалося виявити на території площею в 0,4 гектара близько 130 тисяч окремих комах, що представляли понад 6,1 тисячі видів травоїдних і хижих членистоногих.

Вчені використовували ці дані для оцінки загального числа видів в тропічних лісах Панами. Отримавши попередні прогнози, біологи перевірили їх за допомогою серії точкових замірів в інших частинах лісу Сан-Лоренцо.

Так, за розрахунками Бассе і його колег, тропічні ліси Панами населяють понад 25 тисяч видів комах, більшу частину з яких можна зустріти практично в кожному куточку лісу. В середньому, на кожному гектарі лісу повинно мешкати приблизно 18,5 тисячі травоїдних і хижих комах.

За словами біологів, їм вдалося відкрити залежність між видовим багатством флори і чисельністю комах. Так, на кожний вид рослини доводилося по 20 різновидів членистоногих, і ця пропорція зберігалася для всіх ділянок лісу, вивчених авторами статті.

"Іншим цікавим відкриттям стало те, що число видів і рослиноїдних, і хижих комах можна дуже точно передбачити, знаючи видове різноманіття флори. Таким чином, зосередивши зусилля на збереження ділянок лісу з великим числом видів рослин, ми зможемо захистити і більшу частину комах", - пояснив Рослін.

Аналогічна залежність існувала і при порівнянні кількості видів ссавців і птахів. В середньому, на кожну птицю доводилося по 80 видів комах, а на кожного ссавця - близько 300 різновидів членистоногих.

Вчені вважають, що їх відкриття допоможе екологам і чиновникам виробити ефективні стратегії з порятунку біологічного різноманіття, які захистять комах та інших тварин від зміни клімату або загрози вимирання.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Продажа квартир в Одессе
Продажа квартир в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті