Головна » Статті » Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Біологи підрахували число видів комах в тропічному лісі Панами

Міжнародна група біологів з'ясувала, що на території одного з тропічних лісів Панами мешкає понад 25 тисяч видів комах, що в 300 разів більше, ніж число видів ссавців в цьому лісі, і в 80 разів - птахів, говориться в статті, опублікованій в журналі Science.

"Що найбільше нас здивувало, це те, що більше половини з цих видів можна знайти на території в один гектар. Це гарна новина для нас, тому що тепер ми розуміємо, що для оцінки біологічного різноманіття лісових масивів в тропіках ми можемо обійтися всього одним гектаром лісу ", - заявив один з авторів статті Томас Рослін (Tomas Roslin) з університету міста Хельсінкі (Фінляндія).

Група біологів під керівництвом Іва Бассе (Yves Basset) з Смітсонівського інституту дослідження тропіків в Панамі протягом восьми років вивчала безхребетних фауну одного з тропічних лісів на тихоокеанському узбережжі Панами.

В цілому 120 ентомологів та інших фахівців затратили понад 24 тисяч трудоднів (66 років) на пошук, каталогізацію і підрахунок кількості комах в лісі в провінції Сан-Лоренцо. Біологам вдалося виявити на території площею в 0,4 гектара близько 130 тисяч окремих комах, що представляли понад 6,1 тисячі видів травоїдних і хижих членистоногих.

Вчені використовували ці дані для оцінки загального числа видів в тропічних лісах Панами. Отримавши попередні прогнози, біологи перевірили їх за допомогою серії точкових замірів в інших частинах лісу Сан-Лоренцо.

Так, за розрахунками Бассе і його колег, тропічні ліси Панами населяють понад 25 тисяч видів комах, більшу частину з яких можна зустріти практично в кожному куточку лісу. В середньому, на кожному гектарі лісу повинно мешкати приблизно 18,5 тисячі травоїдних і хижих комах.

За словами біологів, їм вдалося відкрити залежність між видовим багатством флори і чисельністю комах. Так, на кожний вид рослини доводилося по 20 різновидів членистоногих, і ця пропорція зберігалася для всіх ділянок лісу, вивчених авторами статті.

"Іншим цікавим відкриттям стало те, що число видів і рослиноїдних, і хижих комах можна дуже точно передбачити, знаючи видове різноманіття флори. Таким чином, зосередивши зусилля на збереження ділянок лісу з великим числом видів рослин, ми зможемо захистити і більшу частину комах", - пояснив Рослін.

Аналогічна залежність існувала і при порівнянні кількості видів ссавців і птахів. В середньому, на кожну птицю доводилося по 80 видів комах, а на кожного ссавця - близько 300 різновидів членистоногих.

Вчені вважають, що їх відкриття допоможе екологам і чиновникам виробити ефективні стратегії з порятунку біологічного різноманіття, які захистять комах та інших тварин від зміни клімату або загрози вимирання.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам
Рахункова палата РФ передала в правоохоронні органи матеріали перевірки, яка виявила практично повний продаж лісів Ленінградської області в приватні руки, повідомив глава відомства Сергій Степашин.

EliteSport кращий вибір при покупці Орбітреки
Купити орбітрек можна практично в кожному магазині спортивних товарів, але ми рекомендуємо більш вигідний варіант - інтернет магазин www.elitesport.com.ua. ЕлітСпорт пропонує безліч кардіо і силових тренажерів і багато іншого.

Всі статті