Головна » Статті » Це наш ліс!

Це наш ліс!

Це наш ліс!У минулу середу Господарський суд Криму виніс рішення про долю Залеського лісу - однієї з небагатьох зелених зон Сімферополя, що задихаються від гару і вихлопних газів. Передача приватним особам трьох соток, розташованих при вході в лісосмугу, була визнана незаконною, і, отже, забудова в лісі скасовується.

Все могло бути інакше. Суд міг не виносити таке рішення, а прокуратура, яка виступала в процесі державного обвинувача, могла і не починати перевірки законності виділення ділянок. І там, де зараз ростуть дерева, могли б красуватися елітні котеджі товстосумів. Саме так би все сталося, якби сімферопольці не стали активно протидіяти знищенню легких міста, а, як зазвичай, промовчали б.

Але мешканці будинків, прилеглих до ділянки лісу, який облюбували забудовники, вирішили активно боротися, замість того щоб мовчки спостерігати, як під їхніми вікнами вирубують сосни. В кінці листопада ці сміливці почали громадянську кампанію на захист Залеського лісу. На першу акцію - збір підписів на районному ринку - прийшли не тільки місцеві жителі, але й міські громадські, студентські активісти та журналісти. Новина про можливу забудову придбала резонанс, і вже через місяць близько сотні городян пікетували міськраду з вимогою зберегти ліс.

Мене з самого початку дивувало, чому в громадських працівників і журналістів такий підвищений інтерес до цієї теми? Адже насправді мова йшла не про долю лісу, а тільки про невеликій ділянці розміром 300 квадратних метрів. Але тим не менш журналісти вперто діставали мера і прокуратуру питаннями про перспективи забудови, а громадські працівники вважали кампанію на захист Залеського ліс чи не найважливішим суспільним рухом міста.

Швидше за все, це сталося тому, що в нашому суспільстві існує величезний нереалізований запит на активні громадянські рухи і боротьбу з чиновницьким свавіллям. І невдоволення по такому незначному приводу стало іскрою, яка запалила полум'я і несподівано отримала потужний медіа-ефект.

Невичерпна активність ініціаторів протестної кампанії змусила владу в які-то віка прислухатися до думки громадськості. Прокуратура завела кримінальну справу на чиновників, відповідальних за виділення ділянок у Заліському лісі, і подала позов про скасування рішення міськради в Господарський суд.

У підсумку випадок з Залесским лісом показав не тільки те, що в суспільстві є запит на боротьбу за свої інтереси, але й те, що публічний протест - це єдина мова, яку розуміють посадові особи. "Це наш ліс!" - Скандували учасники антізастроечной кампанії на мітингу біля стін міськради. І завдяки активній громадянській позиції сімферопольців влада була змушена рахуватися з цим висловлюванням.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Продажа жилья в Одессе
Продажа жилья в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті