Головна » Статті » Київський ліс не віддали під будівництво

Київський ліс не віддали під будівництво

Київський ліс не віддали під будівництво

Київська державна адміністрація має намір захищати від посягань Коцюбинського сільської ради територію Білічанского лісу - про це заявила секретар Київради Галина Герега.


За її словами, цей ліс є важливим рекреаційним ресурсом столиці , що допомагає захищати мешканців столиці від радіаційної пилу і наслідків Чорнобильської катастрофи. При цьому секретар Київради посилається на результати досліджень, проведених Інститутом ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, які свідчать, що Білічанскій ліс частково зупинив хвилю радіації, яка рухалася в напрямку Києва після катастрофи в Чорнобилі.

Коцюбинський сільська рада нещодавно звернувся з проханням розширити свою територію за рахунок 4 тис. га земель, що значаться на балансі комунального підприємства "Святошинське лісопаркове господарство". У попередні роки цей сільська рада вже відібрав кілька десятків гектарів лісу, які були виділені деяким приватним особам під будівництво.

Очевидно, що в даному випадку з боку Коцюбинського сільської ради при заступництві поки невідомих високих осіб йде незаконна приватизація земельних ділянок, причому за рахунок земель, що не підлягають відчуженню. Експерти висловлюють думку, що рішення підключити до "дерибану" землі сільська рада викликане небажанням напередодні виборів демонструвати незаконні земельні операції. А протести чиновників київської міської адміністрації викликані небажанням випускати з рук такі "ласі шматки" дорогої столичної землі.

Ситуація навколо Білічанского лісу вже вийшла за межі інтересів обох сторін земельного конфлікту. 2 березня президент України Віктор Янукович своїм розпорядженням дав вказівку голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову та голові Київської обласної державної адміністрації Анатолію Присяжнюку вжити заходів для збереження цього лісової ділянки.

Генеральна прокуратура України вже вивчає законність спірних рішень Коцюбинського сільської ради, і поки на ці спірні землі Білічанского лісу накладено арешт. За словами заступника генерального прокурора Михайла Гаврилюка, сільрада затверджував проекти будівництва, але не відчуження земель. Заступник генпрокурора визнав, що вказані ділянки вже зазнали вирубці, і пообіцяв, що винні будуть знайдені і понесуть покарання.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Ліс без дерев. Як столиці перекривають кисень.
Національний екологічний центр України оголосив професійне свято працівників лісового господарства (16 вересня) днем ​​жалоби. Саме так екологи оцінюють існуючу діяльність людей, які, по ідеї, повинні захищати "зелені легені" країни, а в реальності є його найлютішими ворогами.

Київський ліс не віддали під будівництво
Київська державна адміністрація має намір захищати від посягань Коцюбинського сільської ради територію Білічанского лісу - про це заявила секретар Київради Галина Герега.

Всі статті