Головна » Статті » Ліс без дерев. Як столиці перекривають кисень.

Ліс без дерев. Як столиці перекривають кисень.

Ліс без дерев. Як столиці перекривають кисень.

Національний екологічний центр України оголосив професійне свято працівників лісового господарства (16 вересня) днем ​​жалоби. Саме так екологи оцінюють існуючу діяльність людей, які, по ідеї, повинні захищати "зелені легені" країни, а в реальності є його найлютішими ворогами.

У чому винні лісники, і хто насправді відповідальний за знищення столичних лісів, дізнавався "Обозреватель. Кияни".

Лісники не охороняють, а знищують

"Більшість лісників і все керівництво - це нечесні люди, які дивляться на природу тільки з метою збагачення. Вся лісова галузь у нас перетворена на конвеєр знищення лісів. Питаннями охорони природи вони зараз навіть вже не прикриваються", - говорить Андрій Плига, командир дружини охорони природи "Зелене майбутнє". І стосується це не тільки карпатських чи поліських лісів - але і лісів Київщини.

Санітарна вирубка, яку лісники декларують як захід по захисту лісу, охоплює більше половини всієї вирубки дерев - у тому числі, і в заповідниках. Адже існуюче законодавство фактично дозволяє знищувати дерева під таким приводом скрізь. Екологи ж переконані: сухостій, який спилюють, тому що він, нібито, шкодить здоровим деревам - необхідно зберігати. Адже існують десятки видів флори і фауни, які живуть саме в відмираючих деревах. В Європі існує норма - на 1 гектар лісу має бути 25-30 кубометрів сухостою. У нас в кращому випадку таких дерев до 3 кубометрів.

Не займаються лісники і збереженням вікових дерев, не консультуються з екологами, біологами на предмет наявності в лісах рідкісних видів - тому багато хто з них вже канули в Лету. На Київщині "червонокнижних" тварин теж не особливо дарують. "Це хижі птахи - підорлик, змієїд і так далі. Це десятка півтора кажанів. Це величезна кількість видів різних комах. Північ Київської області - це і рись, і чорна лелека", - розповідає Василь Костюшин, завідуючий відділом моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАНУ.

Деякі з видів - вкрай рідкісні. "Ми маємо факти в Київській області, коли лісники спеціально вирубували дерева з гніздом чорного лелеки, щоб не було можливості заповісти цей ліс. Гігантська вечірниця - рідкісна кажан, яку не бачили в Україні 50 років - нещодавно була виявлена ​​на Київщині. Але вона також зникає - адже живе тільки в старих деревах. А саме ці дерева, перш за все, вирубують ", - обурюється Плига.

Про масштаби "лісозаготівель" свідчать знімки лісів Київщини з супутника. Там, де ще кілька років тому були суцільні ліси - сьогодні вирубані цілі масиви. "На півночі Пуща-Водиці можна побачити повністю вирубані квартали - то ж ми бачимо на півдні в районі Конча-Заспи. Вирубка ведеться навіть в заказниках. Обухівський заказник - там і лісники ліс вирубують, і кілька років тому з'явилося оголошення про продаж цієї землі. під забудову. Є загроза, що забудують все котеджами ", - каже командир дружини охорони природи.

Будівельна манія у Коцюбинському

Але навіть обурені політикою держави щодо лісів екологи визнають: головний ворог київських лісів - навіть не лісники. А всюдисущі забудовники. Громадськість раз за разом всколихівают повідомлення про масову розчищення лісів під забудову.

Найбільш резонансним став скандал навколо Біличанське лісу. Коцюбинська селищна рада вирішила, що ліс, який свого часу зупинив радіоактивна хмара з Чорнобильською АЕС на шляху до столиці - сьогодні киянам вже не потрібен. І цілком може стати продовженням селища. "Коцюбинська селищна рада вирішила присвоїти ще 4 тисячі гектарів і подовжити селище за рахунок лісів навколо селища. Вони вже навіть зробили роздачу ділянок під забудову на сесії селищної ради приватним особам, у тому числі депутатам Коцюбинської селищної ради і наближеним до них особам. Ліс хочуть роздерибанити , побудувати котеджі і позбавити киян захисту ", - говорить Віталій Черняховський, координатор" Форуму порятунку Києва ".

Активісти підняли шум - і змусили прокурора Києва взятися за перевірку цього факту. Прокурор міста звернувся з позовом до суду. "Поки ці дії були зупинені. Київський вищий адміністративний суд прийняв рішення на користь киян і визнав незаконним виділення землі в Біличанське лісі. Зараз стоїть питання про створення Національного природного парку, який буде створений шляхом приєднання цього лісу - близько 6,5 тис. га - до існуючого Голосіївському природному парку ", - розповідає Черняховський. Відповідний указ має підписати президент України Віктор Янукович. Але поки він думає - депутати Коцюбинського намагаються відстояти свої непобудовані котеджі. "Вони готують касацію у вищий спеціалізований суд по цивільних справах, намагаються переглянути це питання в касаційному порядку", - обурюється координатор "Форуму порятунку Києва".

Біличанський ліс - один з небагатьох збережених вікових лісів, що став домівкою для сотень видів представників фауни - від рідкісних жуків до косуль та лисиць. Де будуть жити вони - нікого не цікавить.

Статус національного парку - не панацея

Сам Голосіївський ліс - який вже 5 років зусиллями природозахисників має статус національного парку - теж переживає не кращі часи. То тут, то там в лісі намагаються влаштуватися приватні забудовники. Зараз активісти за підтримки прокуратури намагаються відвоювати відібрані будиночки лісників. Останні змушені "стежити" за збереженням лісу з приміщення, розміщеного за 5 км від початку насаджень - з Печерського району.

"Активно відбиваємо будиночки лісників, які були віддані під приватизацію Київрадою комерційній структурі. Був пікет під прокуратурою Києва - прокуратура перевірила матеріали, знайшла порушення - куди ж без них? І стосовно 2 будиночків з 3 опротестована приватизація. А на засіданні постійної комісії з питань власності прийнято рішення підтримати протест прокуратури і задовольнити його ", - говорить Черняховський, додаючи, що подібний жест" каяття "виглядає безглуздо - якщо врахувати, що з початку конфлікту зміна дійових осіб тільки одне: зник Леонід Черновецький.

Голосіївський ліс зараз захищений статусом національного парку - але не весь. Колишній Національний аграрний університет відмовився передавати свої території до складу парку. "Він перебуває на території фактично лісу - і вони свої території не віддали в заповідник, не дали погодження. Зате побудували на території будинок жилою - віддали комерційній структурі, і верхівка університету отримала там квартири", - повідомив координатор "Форуму порятунку Києва".

Узаконене беззаконня

У цілому ж ситуація з лісами Києва катастрофічна. Спроби будівництва трапляються і в Біличанське лісі, і в Святошинському - прокуратура міста намагається це все зупиняти, але ім'я всім бажаючим отримати дачу в лісі - легіон. Іноді це самозахоплення. "На вулиці Курнатовського влаштували якийсь ресторан - з прицілом потім зробити капітальну будову. Влізли самовільно, захопили під виглядом малих архітектурних форм", - говорить Черняховський.

Але частіше те, що відбувається з лісами - узаконене Київрадою беззаконня. "Київрада - це притча во язицех, тому що такого корумпованого органу в Європі немає ніде. Там звичайно теж є перекоси, але настільки нахабно вони не діють. Цей орган постійно порушує Конституцію, закони і всі рішення про виділення земельних ділянок приймаються з грубими порушеннями законності ", - вважає координатор" Форуму порятунку Києва ".

Скільки гектарів лісу втратив Київ у результаті такої політики - сказати важко. Деякі ліси зникли з лиця землі. "Київрада скрізь відщипує шматки від лісів - це в нього хронічне заняття. Шматок лісу між Броварським проспектом і вулицею Кіото, Малишка - колосальна територія була. Вони побудували Макдоналдс, потім пішли інші приміщення, і зараз від лісу нічого не залишилося. Схожа ситуація - з лісовим масивом ", - наголосив Черняховський.

Не обходиться і без фізичних сутичок. У Голосіївському лісі забудовники влітку побили активіста і забрали у нього фотоапарат. А у Святошинському - за забудовника горою пішла міліція, точніше один із замів начальника місцевого відділення. "Там незаконно працювала техніка, і міліціонери чому то встали на бік забудовника. Замначальника Святошинського РУ ГУ МВС погрожував зброєю людям. Це він вважає можливим. Люди прийшли захищати державний ліс від приватної забудови - принаймні без документів, а він замість того, щоб заарештувати забудовників - вихоплює зброю проти тих, хто прийшов захистити ліс ", - згадують в" Форумі порятунку Києва ".

Приписи прокуратури, рішення суду - засліплених жадобою наживи загарбників київських лісів нічого не лякає. Тому, можливо, дійсно варто міняти рівень відповідальності і загарбників, і дерибанщиків від влади? "Розігнати депутатів, людей, причетних до дерибану, дуже серйозно покарати - аж до довічного ув'язнення. Іншого шляху немає. Це маніакальне прагнення збагатитися розкладає всю систему", - вважає координатор "Форуму порятунку Києва".

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Жилье в Одессе
Жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті