Головна » Статті » Ліс, як храм

Ліс, як храм

Ліс, як храм

Про те, що Червоний Лиман - перлина не тільки Донбасу, але і всієї України, нагадувати, напевно, не варто. У Краснолиманському лісу, до живописних Блакитним озерам, приїжджають тисячі відпочивальників з різних куточків області, країни і ближнього зарубіжжя. Але мало хто замислюється над тим, скільки зусиль потрібно працівникам державного підприємства «Краснолиманський лісгосп» для того, щоб зберегти цю казку в її первозданній красі.

У 2012 році загальна площа лісокультурних робіт склала 470 га - це найвищий показник не тільки за всю історію існування лісгоспу, але і в області.

70% площі лісгоспу складають рукотворні соснові ліси та інші хвойні породи дерев, які становлять підвищену пожежонебезпеку. Щоб зберегти смарагдове царство, охороною лісового масиву займаються 4 лісопожежні станції, які обладнані всім необхідним. На озброєнні у них - пожежні автомобілі на базі шасі ГАЗ-66, які здатні в умовах сложнопересеченной місцевості проїхати в саму віддалену точку лісового масиву. Виявленням лісових пожеж займається черговий на пожежно-спостережній вишці, розташованої поруч з пожежним депо. Подібні споруди висотою в 35 метрів стоять в Червоному Лимані, Дробишево і Ямполі, ведуться роботи по установці вишки на ЛПС в п. Кіровськ. Дві з спостережних вишок автоматизовані - за ситуацією в лісі стежить відеокамера, дані з якої передаються на монітор. У будь-який момент пожежний автомобіль готовий виїхати за сигналом тривоги, а черговий на вишці координує його рух. В основному ліс горить навесні - у травневі свята, і восени з початком грибного сезону. Це говорить про те, що основною причиною лісових пожеж є людський фактор - необережне поводження з вогнем відпочиваючих і грибників. Для запобігання спалахів регулярно проводяться спільні рейди працівників державної лісової охорони та співробітників міліції. У місцях масового відпочинку людей проводиться роз'яснювальна робота, уздовж доріг встановлюються шлагбауми, попереджувальні таблички, розорюються загороджувальні смуги.

На жаль, доводиться боротися не тільки з пожежами, але і з незаконними вирубками дерев. Охороною лісових насаджень займається 75 працівників лісової охорони лісгоспу. Оскільки на кожного з них припадає дуже велика площа - 600-700 гектарів лісу, нам не завжди вдається попередити незаконні вирубки лісових насаджень, особливо у передноворічний період. Спільними зусиллями співробітників лісгоспу та правоохоронних органів ведеться боротьба з любителями легкої наживи. За результатами минулого року в прокуратуру передано 15 справ, загальна сума матеріального збитку за незаконну вирубку дерев, що підлягає відшкодуванню, становить 500 тисяч гривень.

Багато уваги приділяємо і захисту лісових насаджень від хвороб і шкідників. Для боротьби з рудим сосновим пилильщиком проводимо хімічну обробку зелених насаджень на площі близько 800 га. Як з'ясувалося, дерева на площі близько 500 га заражені кореневою губкою, через яку дерева висихають і гинуть. Єдиний засіб боротьби із захворюванням - санітарна вирубка уражених насаджень.

У лісгоспі проводяться рубки формування і оздоровлення лісів на площі 300 га в рамках державної програми «Ліси України». На площі 1 га лісових культур ми висаджуємо близько 6000 саджанців, які періодично проріджувати. У підсумку, через 40-60 років на гектарі залишається близько 500 дерев. Деревину, отриману в результаті рубок догляду, реалізуємо всім зацікавленим особам, що значно зміцнює матеріально-технічну базу лісгоспу під час кризи. Проводячи рубку, підприємство отримує різні види сортаменту: пиловник, підтоварник, паливні дрова. Підтоварник поставляється на шахти Донецької та Луганської областей для кріплення гірничих виробок.

Лісопродукція вивозиться в цеху переробки деревини лісгоспу, де виготовляються і реалізуються пиломатеріали хвойних і м'яколистяні порід, балки, крокви.

В 2011 році на базі Ямпільського лісництва була створена перша в лісовому господарстві Донецької області еколого-пізнавальна стежка «Лісове намисто». Така назва не випадково - адже її маршрут прокладений через мальовничі куточки природи, заслуговують особливої ​​уваги. Протяжність стежки - близько 2 кілометрів, упродовж яких вас чекає 12 зупинок, на яких можна помилуватися природними об'єктами виняткової краси і своєрідності.

При прогулянці за маршрутом відвідувачі спочатку потрапляють на «Міст бажань», який веде на «Поляну диких звірів» і ділянка молодого вільшняка. За ними відкривається мальовничий дендропарк «Мелодія лісу», де представлено понад 100 видів деревно-чагарникових порід. У дендропарку можна відпочити у затишній альтанці біля невеликого фонтану. Наступна зупинка - на мосту з романтичною назвою «Дамський каприз», який проходить через незайманий вільховий ліс. Тут знаходяться альтанка «Лісова казка» і колодязь з чистою джерельною водою. Далі стежка приводить до річки Чорний Жеребець, а потім - через містки «Віра» і «Надія» - на острів Кохання.

Вікові дерева цього острова досягають тридцятиметрової висоти і захоплюють своєю величчю, стрункістю, красою, надають таємничість і загадковість альтанці «Чорна перлина», розташованої під ними. Частина, що залишилася екостежок проходить через заливний луг. Тут екскурсоводи познайомлять вас з лікарськими травами, які при правильному застосуванні не тільки запобігають, але й лікують багато захворювань. Закінчується «Лісове намисто» в сосновому бору, де росте краса тутешніх лісів - сосна звичайна, крізь крони якої пробиваються промені яскравого сонця. Саме тут краса навколишньої природи змушує людину відволіктися від міської суєти, на повні груди вдихнути цілюще лісове повітря, прислухатися до перекличці птахів, особливо гостро відчути свою приналежність до світу природи.

Основна мета використання еколого-пізнавальної стежки - формування екологічної культури населення. Адже любов до природи, особливо у людей, які виросли в місті, не приходить сама собою - її потрібно пробудити. А відвідини цього чудового місця дозволяє поринути в атмосферу спокою і єднання з природою.

Поряд з вирішенням питання навчання, виховання та відпочинку екологічна стежка сприяє і охорону навколишнього природного середовища, вчить дбайливого поводження з лісом, дотриманню екологічних заповідей, серед яких: «Заходь у ліс, як у храм», «Поважай природу, як батька і матір» , «Не залишай після себе сміття», «Полюби все живе, як самого себе».

Тут крім мальовничих пейзажів відвідувачі зможуть помилуватися сімейством диких кабанів у їх природному середовищі існування.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Цены на жилье в Одессе
Цены на жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті