Головна » Статті » Лісова пожежа. Профілактика та заходи захисту

Лісова пожежа. Профілактика та заходи захисту

Лісова пожежа. Профілактика та заходи захисту

Лісові пожежі - часте явище в Криму, від них помирає безліч рослин і тварин. Про причини пожеж і як від них уберегтися - прочитаєте в цій статті.

Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини.

Лісові пожежі при сухій погоді і вітрі охоплюють значні простори. При жаркій погоді, якщо дощів не буває протягом 15-18 днів, ліс стає настільки сухим, що будь-яка не острожними поводження з вогнем викликає пожежа в лісовій території.

У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які наводяться з метою знищення торішньої сухої трави. В середині літа значне число пожеж виникає в місцях збору грибів.

Від вогню гине ліс і заготовлена ​​лісова продукція, торф. Нерідко лісові пожежі призводять до каліцтв або загибелі людей і тварин.

 
Заходи захисту

    • Виявивши осередок пожежі, необхідно вжити всі заходи по його ліквідації, рятування людей і матеріальних цінностей, негайно повідомити про пожежу органам пожежної охорони, міліції.
    • Гасіння лісових пожеж може проводитися водою, хімічними вогнегасними речовинами, місцевими коштами шляхом захлестиванія вогню по кромці пожежі грунтом, пристроєм на шляху його поширених загороджувальних мінералізованих смуг
    • При відсутності спеціальних засобів захисту від окису вуглецю і недолік ізолюючих протигазів з метою попередження ураження людей необхідно скоротити термін роботи в місця з високою загазованістю повітря і надавати відпочинок в чистих від диму районах
    • Особливу небезпеку для людей надають падаюче дерева, підгорілі з коренем
    • При необхідності проходу через зону горіння слід затримати дихання, щоб при вдиху не обпекти дихальні шляхи
    • В екстремальних випадках виходити доведеться не тільки по дорогах, а частіше вздовж річок, струмків і безпосередньо по воді
    • При наближенні вогню до населеного пункту жителям необхідно евакуюватися

 

 
Як не запалити ліс

    Палите багаття ТІЛЬКИ в обладнаних для цієї справи місцях
    Чи не палите багаття, над якими важать гілки
    Не кидати недопалки
    Не використовувати піротехніку

 

Це основне, що ви повинні знати про лісові пожежі!

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Дешевое жилье в Одессе
Дешевое жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті