Головна » Статті » Нові правила прийому у ВУЗи України

Нові правила прийому у ВУЗи України

Нові правила прийому у ВУЗи України

Згідно новим умовам вступної кампанії 2010 року, навчальний рік продовжуватиме тривати до кінця травня місяця, а в червні почнуться державні іспити. Після отримання атестата на руки у випускників з'явиться можливість поступити у ВУЗ, пройти тестування. Так, випускникам доведеться в прискореному темпі готуватися до надходження в проміжках між випускним вечором і госэкзаменами. У 2009 році прийом документів в учбовий заклад починався 1 липня, а в 2010 році почнеться з 1 серпня. Приймальні комісії працюватимуть до 15 серпня. Для тих, хто має намір поступати по конкурсу або іспитам, останній день прийому документів - 8 серпня, адже абітурієнтам необхідно скласти всі іспити до старту загального конкурсу.

Вузи можуть самі встановлювати кількість спеціальностей, на які вчорашній випускник може подавати документи. Можна припустити, що більшість учбових закладів виставлять обмеження не більше трьох спеціальностей. І у 2009 році, і в 2010 році багато сперечалися про те, чи враховувати оцінки атестата під час вступу до ВУЗу. Практично всі школи виступили за те, щоб відмітки мали вагу. В результаті комітет Верховної Ради України ухвалив, що на конкурсному відборі всі бали, а так само середній бал сертифікату зіграє невелику, але істотну роль.

У 2010 році для участі в творчому конкурсі абітурієнтам знадобиться мінімум 3 сертифікати, а для кваліфікації молодшого спеціаліста - 2. Серед обов'язкових дисциплін навчання: українська мова, історія України або математика (залежить від спеціальності), а третій предмет вибирає ВУЗ. Підсумки творчих випробувань, які передбачені деякими спеціальностями, можуть враховуватися замість 3-его сертифікату. Крім того, учбові заклади мають можливість виділяти один-два профільних предметів, і по ним підвищувати мінімальний бал сертифікату до якого завгодно рівня.

За новими правилами пільговик може поступати без конкурсу лише в один ВУЗ, в який подасть атестат (оригінал). В учбових закладах, куди він подасть копії документа, пільговик поступатиме по загальній системі рейтингу. Таким чином, пільговики повинні чітко визначитися з вибором учбового закладу, тому що гарантії на вступ все одно немає. Отже, просто так займати місця в інших Вузах вони не зможуть, а дадуть можливість собі і іншим абітурієнтам поступити. Проте пільговики мають право в період перших 5 конкурсних днів змінити рішення, і перекинути оригінали документів в інший учбовий заклад.

Є ще одна новинка - зарахування в два етапи з обмеженими термінами. 16 серпня учбові заклади оповістили списки перших зарахованих абітурієнтів, в яких входять всі, хто пройшли по набраних балах і рейтингу. Потім протягом п'яти днів Вузи щодня оновлюють списки. На шостий день, при появі бюджетних місць, учбовий заклад коректує списки, заповнює місця тими, хто знаходиться в рейтингу далі. А тих, хто не подав в приймальну комісію оригінали документів - виключають, позбавляючи права на всттуп. Як висновок, необхідно пильно стежити за списками, не даючи конкурентам обійти себе.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Продажа жилья в Одессе
Продажа жилья в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті