Головна » Статті » Підготовка перехідного фонду в насінництві рослин

Підготовка перехідного фонду в насінництві рослин

Перехідний фонд створюють по озимим. При посіві озимих насінням врожаю минулого року, перевіреними на якість та пройшли післязбиральної дозарювання, отримують більш високий врожай у порівнянні зі свіжоприбраного насінням.

Перехідний фонд повинен повністю забезпечувати потребу озимих посівів у насінні. Особливо він необхідний для районів Північного Сходу, де озимі сіють через 7-10 днів після прибирання. Якщо немає перехідного фонду, використовують Щойно зібране насіння, попередньо піддавши їх повітряно-тепловому обігріву. Норму висіву таких насіння збільшують, так як їх схожість дещо знижена.

Сортове насіння, очищені, просушені, відсортовані і доведені до стандартних посівних кондицій, з вологістю не вище 14%, потрібно зберігати в сухих, добре провітрюваних семенохраніліщах окремо від продовольчого і фуражного зерна.

Насіннєве зерно зберігають роздільно не тільки за сортами (краще в різних складах), але і в межах сорту по репродукціях, категоріям, класам і іншим показникам (чистота, вологість, зараженість і т. д.).

Семенохраніліща заздалегідь очищають і дезінфікують, перевіряють їх готовність. Все це оформляють актом.

Насіння зберігають розсипом в засіках шаром 2-3 м, завантажуючи засіки на 15-20 см нижче верхнього краю стінок, або в мішках по 6-8 рядів у штабелі. Елітне насіння, отримані для розмноження, обов'язково зберігають у запломбованих мішках. Кожна партія насіння повинна мати етикетку, ка якої вказують культуру, сорт, репродукцію, категорію сортової чистоти, клас насіння і масу партії.

Зберігання сортового насіння покладається на відповідальну особу (комірника), яке приймає їх за актом. Його завдання - забезпечити збереження якості насіння, не допустити їх самозігрівання, злежування, розвитку в них шкідників і хвороб. Для цього в процесі зберігання стежать за температурою насіння, їх вологістю, перевіряють зовнішній вигляд, колір, запах, періодично провітрюють приміщення.

Температуру і вологість перевіряють з моменту засипки насіння 1 раз в 15 днів. При температурі насіння нижче 0 ° С вологість уточнюють 1 раз на місяць, а вище 0 ° С - 2 рази на місяць. Зараженість насіння шкідниками визначають взимку 1 раз на місяць, восени і навесні - через кожні 10-15 днів. Схожість насіння перевіряють через кожні 4 місяці і за 20-30 днів перед посівом.

Підвищенню культури насінництва, поліпшенню якості насіння сприяє добре налагоджений, постійно здійснюваний внутрішньогосподарський насіннєвий і сортовий контроль. Агрономи, відповідальні за контроль в господарстві, беруть участь у розробці планів і заходів з насінництва, забезпечують оздоровлення насіннєвого матеріалу та проведення видових і сортових прополок, контролюють виконання інших заходів, встановлених правилами насінництва, ведуть облік і запис всіх операцій при розмноженні, очищенню, заготівлі , зберіганні і відпуску сортового насіння, правильно оформляють документацію, організовують контроль за зберіганням і використанням насіння, беруть участь у проведенні державного контролю.

Господарство повинно мати укомплектовану необхідним обладнанням лабораторію, де під контролем агронома-насіннєвода можна визначати посівні якості насіння, вологість зерна перед збиранням, оцінювати якість надходить від комбайна зерна, контролювати режим сушіння і очищення насіння.

Внутрішньогосподарський контроль ставить завдання не лише фіксувати в певні моменти посівні і сортові якості насіння в господарстві. Його основне завдання - попереджувати порушення техніки та агротехніки насінництва, усувати причини, що викликають погіршення посівних і сортових якостей насіння під час їх вирощування, збору, транспортування і зберігання.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті