Головна » Статті » Престижні спеціальності і професії

Престижні спеціальності і професії

Престижні спеціальності і професії

Рівень престижності спеціальності безпосередньо залежить від її попиту на трудовому ринку. Проте ми вирішуємо "ким бути" виходячи з власних бажань і талантів. При цьому важливо, щоб ситуація на ринку праці з'єдналася з нашими бажаннями. Так, на сьогоднішній день найбільш потрібними, але не престижними фахівцями є робочі: будівельники, слюсарі, малярі і т.д. Не тільки потребнимм, але і престижним є наступні фахівці: перекладачі, програмісти, зв'язові, математики та економісти. Варто відзначити, що з появою різних компаній стільникового зв'язку професія зв'язкового і телефоніста знайшла істотну популярність.

Перекладачі представляють особливий інтерес для працедавців, в зв'язку з чим відповідні відділення і факультети Вузів України завжди потрібні. Програмісти, бухгалтери і економісти - високооплачувані спеціальності, що користуються надзвичайним інтересом серед студентів і працедавців. Слід підкреслити, що великий попит має спеціальність маркетолога. А найпопулярнішою професією на сьогодні вважається - менеджер з продажу. Попит так само мають і спеціалізації у сфері сімейного, трудового і міжнародного права, захисту інтелектуальної власності. Крім того, в адвокатурі та нотаріаті особливо вітають фахівців в області юриспруденції.

На сьогоднішній день фахівці у сфері Інтернету і інформаційних технологій в буквальному розумінні нарозхват. По факту, навіть маленька фірма прагне обзавестися власним веб-сайтом і комп'ютерними мережами. Отже, як мінімум декільком випускникам з дипломом програміста забезпечено робоче місце. Разом з тим, збільшився і попит на фахівців в області інтернет-реклами, електронних проектів, web-дизайну, адміністрування сайтів, інтернет-технологій. Проте важливо пам'ятати, що яка б у вас не була спеціальність - професійно удосконалюватися доведеться весь час.

На трудовому ринку в 2010 році на піку попиту опинилися такі професії: соціолог, історик, страховий агент, бухгалтер, аналітик комп'ютерних систем, стоматолог і помічник стоматолога, адвокат і помічник адвоката. Більшість працедавців віддають перевагу співробітникам, які є випускниками столичних Вузів - Києво-могилянської Академії і Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко. Але за даними соціологічних опитів, численні компанії відносяться доброзичливо і до регіональних вищих учбових закладів. При цьому практично всі працедавці висловлюють думку, що українська освіта далеко від досконалості, і не забезпечує студентів достатніми знаннями.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Розробити і реалізувати проект сьогодні можна
Сьогодні в країні існує гостра проблема з розвитком наукової сфери. Відсутність постійного фінансування наукової діяльності призводить до відтоку молодих фахівців і учених за рубіж, що значно скорочує інтелектуальні потенціали країни.

Історія створення планшетних комп'ютерів
У планшетний комп'ютер можна легко ввести потрібні дані, "написавши" їх стилусом прямо на поверхні екрану монітора, причому, можна робити це не намагаючись виводити точні друкарські символи, а можна просто так, як ви писали б фрази в паперовому блокноті.

Всі статті