Головна » Статті » Проблема правильного вибору життєвого шляху

Проблема правильного вибору життєвого шляху

Проблема правильного вибору життєвого шляху

Давайте згадаємо, яким же чином ми обрали свій життєвий шлях і стали тими, ким ми стали сьогодні.

Питання вибору професії - це завжди життєво важливе завдання, від якого залежить дуже і дуже багато чого. Найчастіше, дитина стає перед таким вибором ще в старших класах школи, коли вона найчастіше нездатна прийняти логічно правильне, незалежне від численних факторів впливу рішення. Такі фактори, як думка батьків, ситуація на ринку праці, численні рейтинги "престижних" і "непрестижних" професій (особливо в умовах кризової економічної нестабільності і суєти на ринку праці), прямування за більшістю друзів можуть не тільки збити дитину з того шляху, по якому її судилося йти, але і в глобальному сенсі викликати дисбаланс на ринку праці. Вже сьогодні, у країні відчувається гостра нестача кваліфікованих фахівців у багатьох сферах соціально-економічного життя. І зумовлено це тим, що молоді кадри рвуться на так звані "престижні" посади, забуваючи про те, що краще один талановитий ресторатор, ніж двадцять нікчемних менеджерів.

Безумовно, ближче всіх до вирішення цієї проблеми знаходяться батьки. Психологія дитини - це величезний і складний світ, і для того, щоб правильно інтерпретувати і зрозуміти його, потрібно дуже багато зусиль. Назвемо це рівень #1: у руках батьків знаходяться всі шанси побачити у власному чаді певний талант і завзяття до чого-небудь - і почати ще в юні роки ці прагнення розвивати, направляючи сили дитини в потрібне русло. Однак тут є й свої нюанси: Часто-густо рішення щодо вибору професії здійснюється на "вищому рівні" і приймається батьками. Наприклад, в японській родині традиційно закладені принципи передачі професійних знань з покоління в покоління. І немає абсолютно нічого поганого і неправильного в такому "наставництві" - хто ж, як не батьки зрозуміють дитину і забезпечать йому майбутнє? Проте будьте обережні з порадами - уважно придивляйтеся до власної дитини, вивчайте його. І лише коли зрозумієте, що дана сфера діяльності - це дійсно його коник, направляйте його на правильний життєвий шлях.

Другий рівень вирішення питання правильного вибору життєвого шляху криється в існуванні та професійній роботі спеціалізованих психологічних курсів та тренінгів. Такі тренінги зазвичай ставлять перед собою завдання, орієнтовані в першу чергу не на кількість, а на якість. У подібні групи беруть невелику кількість учнів, що дозволяє приділити максимум професійної уваги кожній дитині, розглянути його як окремого індивідуума, неповторну людину, що володіє власним набором притаманних лише йому рис характеру. І це цілком логічний і гуманний підхід. Адже, погодьтеся, якщо немає двох однакових відбитків пальців - то немає і двох повністю схожих людей. Найчастіше такі тренінги проводять глибинну роботу у вивченні психології підлітка і гарантують той факт, що після проходження курсу ваша дитина зможе самостійно, як доросла людина зробити вибір за власне майбутнє.

На заході вже дуже давно звернули увагу на проблему працевлаштування школярів і випускників вузів. Адже діти ростуть все швидше і швидше, і вже самі компанії-роботодавці зацікавлені в тому, щоб роздобути у свій штат перспективних, молодих і талановитих співробітників. Успішні світові компанії проводять дуже креативні рекламні акції для того, щоб залучити у свої компанії молодих фахівців. Треба відзначити, що дуже багато хто з них виявляють вражаючу кмітливість у своїй боротьбі за кращі уми.

Канадська філія компанії Electronic Arts, одного з лідерів з розробки комп'ютерних ігор, зважилася розмістити мало не під вікнами своїх конкурентів рекламний борд, на якому на зрозумілому програмісту asci-коді було написано: "Now Hiring" - "Наймаємо на роботу".

Інший приклад: ще в 2004 році на одному з шосе в Каліфорнії з'явився бігборд з математичною загадкою, відповідь на яку повинна була привести на нікому невідомий сайт. Як виявилось, це сайт пошуковика Google. Вирішивши загадку, і потрапивши на сайт, перед вами з'являється ще більш складне завдання: вирішити непросте рівняння і перейти на наступний рівень.

Ще в 2007, інжинірингова компанія «Hydro» запустила рекламну кампанію «Наука - це кльово», розраховану на дітей і створену з метою вплинути на їхній вибір професії - а заразом і на збільшення в Норвегії кількості кваліфікованих інженерів.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Цены на жилье в Одессе
Цены на жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті