Головна » Статті » Продовжувач Лісової Династії

Продовжувач Лісової Династії

Продовжувач Лісової Династії

Олександр Липський - лісничий Крайського дослідно-виробничого лісництва ГЛХУ «Логойський лісгосп». Його життя нероздільно пов'язана з білоруським лісом. Для Олександра Івановича ліс не тільки годувальник, але і надійний друг з самого раннього дитинства.

- Олександре Івановичу, в сімейних династіях при виборі професії велике значення має думка старшого покоління. Ви самі вирішили трудитися саме в лісовому господарстві?

- Напевно, сам Бог велів мені пов'язати своє життя з лісом. Мій батько все життя пропрацював в лісовому господарстві. Жили ми в селі. А яка там робота? Або в колгоспі, або в лісі. Батько вибрав ліс. Був і робітником, і лісником. Потім закінчив заочно Полоцький державний лісовий технікум, і його затвердили на посаду майстра лісу. Зараз він на заслуженому відпочинку.

З дитинства я і мої старші брати допомагали батькові в лісі. Він і долучив нас до природи. Влітку на канікулах весь свій вільний час ми проводили в лісі. Ходили за грибами, ягодами, грали там. Для нас ліс як рідний дім. У шкільні роки я, звичайно, не мріяв стати лісничим, а, як і всі хлопці в той час, хотів бути космонавтом.

Закінчив школу, відслужив у Радянській армії, повернувся додому. Влаштувався на роботу в Червоно-Швабське лісництво лісником. Спеціальної освіти ця посада не вимагала. У 1996 році я вступив до Білоруського державний технологічний університет, хоча до цього не планував отримувати вищу освіту.

Так я став лісничим Крайського лісництва.

До речі, по батьківських стопах пішов не тільки я. Обидва мої брата працюють лісниками в Червоно-Швабському лісництві. Моя дружина теж лісівник, працює помічником лісничого Крайського лісництва. А син старшого брата вже на другому курсі БГТУ. Він теж вирішив зайнятися лісовим справою. Загалом, сьогодні наша сім'я - справжня лісова династія.

- Що найскладніше у вашій роботі?

- У лісовій галузі я працюю вже 20 років. Сказати, що мені подобається моя робота, мало: я нею живу. Практично всі на роботі проводять більшу частину свого життя, та й вдома часто думають про неї. Тому розділити життя на сім'ю і роботу практично неможливо.

Хотілося б, звичайно, приділяти рідним і близьким більше часу, але це не завжди виходить. Влітку нерідко навіть у вихідні не вдається побути вдома.

Для лісівника будь пора року гаряча. Навесні необхідно вчасно посадити лісові культури. Влітку, якщо немає дощів і погода спекотна, треба вберегти ліс від пожежі: своєчасно виявити загоряння, негайно дістатися до місця і швидко згасити вогонь. Та й восени турбот вистачає. Ось і виходить, що тільки взимку є можливість трохи розслабитися.

Мені подобається створювати затишок у лісництві. Люблю, коли все в порядку. Торік ми закінчили будівництво гаражів, упорядкували прилеглу до адміністративної будівлі територію. З невеликого струмка зробили ставок.

Облаштували будівля лісництва і зсередини. Зробили ремонт, поставили сучасну меблі. Хочеться, щоб робоче місце було зручним і радувало око. Адже від цього залежить і наш настрій.

Хочу вивести лісництво на гідний рівень. Втім, воно і тепер на хорошому рахунку у лісгоспі. Але немає межі досконалості.

- А чим ви любите займатися у вільний час?

- У робочий або у вільний час я все одно перебуваю в лісі. І всі мої захоплення пов'язані з ним. Іноді до мене приїжджають брати. Ми любимо посидіти на березі водойми, половити рибку, поговорити про життя. Ще мені дуже подобається мисливство.

- Яким зі своїх мисливських трофеїв ви пишаєтеся?

- Років три тому я вперше добув вовка. Не кожен, навіть бувалий мисливець може похвалитися такою здобиччю. Адже вовк - тварина дуже розумне, хитре і обережне. До речі, в наступному сезоні я добув ще одного хижака.

- А спортом захоплюєтеся?

- Я займаюся тільки нашим професійним спортом - валянням лісу. Неодноразово брав участь у різних змаганнях, займав призові місця. Торік я, напевно, був єдиним з лісничих (решта інженери) у складі суддівської бригади на ХХХ Світовому чемпіонаті лісорубів. Ці змагання засвідчили, що у білоруських лісорубів великий потенціал, вони дуже відповідально підходять до тренувань. Ніхто з учасників чемпіонату не очікував від білоруських вальників таких гарних результатів.

- Яке саме значуща подія у вашому житті?

- Напевно, для кожного найважливіша подія - народження дитини. Моя дружина зараз у декретній відпустці із півторарічною донькою. Назвали ми її Надія. З появою в сім'ї малюка починаєш замислюватися про багато речей.

Все життя я прожив у селі. Тут же звив своє родинне гніздо, побудував будинок. Хочу, щоб і моя дитина виріс на свіжому повітрі, в гармонії з природою. Але прикро, що, коли вона піде до школи, у неї буде менше, ніж у міських дітей, можливостей для розвитку. Адже у нас немає ні музичної школи, ні спортивних секцій. Виходить, що міські та сільські діти як і раніше не в рівних умовах.

- Ви пам'ятаєте, коли посадили свій перший ліс?

- Я був тоді ще школярем. Батько на роботі проводив посадки, а я йому допомагав. Але той ліс уже великий. Можливо, в ньому вже проводилися рубання.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Дешевое жилье в Одессе
Дешевое жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті