Головна » Статті » Санітарів лісу під статтю

Санітарів лісу під статтю

Серйозним ударом по лісовій мафії назвав начальник слідчої частини Слідчого управління УМВС по Хабаровському краю Андрій Короткін операцію, проведену поліцією спільно з співробітниками УФСБ перед травневими святами в південних районах краю.

Корупційні зв'язки будуть шукати

 

Арешти, обшуки і виїмки документів проходили протягом трьох днів одночасно у Вяземському районі, Хабаровську і районі імені Лазо - у приватних будинках, на виробничих базах і в офісах. Тільки слідчих було задіяно 23, а понятих - понад 60. Бойцов СОБР і «Альфи», щоб взяти «чорних лісорубів» на місці злочину, на ділячи у Вяземському районі закидали вертольотом. На місці злочину вдалося застати вирубаний ліс, техніку і обхідників, які займалися «точкованіем» «свіжих» пнів, тобто, позначали їх фарбою, щоб приховати сліди злочину - нібито звалені дерева були хворими і призначалися для санітарних рубок.

 

Однак під виглядом санітарних рубок на території В'яземського району група підозрюваних, діючи під прикриттям легальної фірми, що належить їм же, більше року вирубала ділової ліс цінних порід - дуб, ясен, - який потім продавали в Китай, - пояснив Андрій Короткін. - Нами вилучені підроблені печатки і наполовину заповнені контракти на постачання лісу в КНР. Спочатку збитків державі оцінений в 30 мільйонів рублів, але, швидше за все, в ході слідства він виросте в рази.

 

Порушено сім кримінальних справ за статтею КК РФ «Незаконна рубка лісових насаджень», затримано вісім керівників і активних членів цієї злочинної групи - громадяни Республіки Вірменія, які не мають реєстрації на території краю. Шестеро з них укладені за рішенням суду під варту, стосовно двох запобіжним заходом обрано домашній арешт. Один підозрюваний зник і оголошений в розшук.

 

До речі, ТОВ, під прикриттям якого діяли «чорні лісоруби», раніше траплялося на вирубці ділової деревини під виглядом санітарних рубок неодноразово. Але це до пори до часу сходило з рук.

 

- Незаконно вирубати така велика кількість лісу без потурання посадових осіб неможливо, - визнав начальник УБЕЗ УМВС Росії по Хабаровському краю Іван Костенко. - Але розслідування тільки почалося. Наша мета в тому числі, виявити і корупційні зв'язки, який там, безумовно, були.

 

З розмахом і ... майже держпідтримкою

 

Інше схоже за масштабами і обставинами справу про незаконні рубках, розкрите в минулому році, найближчим часом буде передано до суду. По ньому проходить 34 обвинувачених.

 

За даними слідства, уродженці Грузії, багато з яких також не мали російського громадянства, більше двох років незаконно рубали ліс у Нанайском і Комсомольському районах. За словами Івана Костенко, справа у них йшло з таким розмахом і успіхом, що вони вже запланували побудувати на території краю лісопереробний завод, і навіть вибили собі під це цільову державну підтримку. Затримали їх в той момент, коли до виділення грошей залишався місяць.

 

Завдяки тому, що один з організаторів рубок пішов на досудову угоду зі слідством і визнав свою провину, кількох керівників «чорних лісорубів» судитимуть за дуже важкої статтею 210 КК РФ - «Організація злочинного співтовариства». Решта звинувачуються у незаконних рубках.

 

Це перший випадок, коли правоохоронні органи намагаються «підвести» організаторів незаконних рубок лісу під 210-ту статтю, яка передбачає від 12 до 20 років позбавлення волі. Надалі, якщо практика буде успішно напрацьована, такий підхід стане легше застосовувати і до інших бригадам «чорних лісорубів». Не виключено, що під 210-ту статтю спробують підвести і «санітарів» вяземського лісу.

 

Віктор Бірюков.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Головні міфи про мікронавушники
Головною причиною, по якій студенти відмовляються від покупки мікронавушника, є його дорожнеча. Багато з них упевнені, що 300 доларів, витрачених на мікронаушнік, краще заплатити викладачам за позитивні оцінки з предметів.

Чому діти масово хворіють в навчальних закладах?
Кожне навчальне приміщення має бути обладнане відповідними системами опалення, кондиціювання та вентиляції. Але на жаль, не зважаючи на всі норми, це можна побачити лише у приватних закладах, і то не завжди.

Всі статті