Головна » Статті » Солдат лісової служби

Солдат лісової служби

Солдат лісової служби

Тільки зійде сніг і весняне сонце трохи підсушить лісові стежки, Анатолій Ліхтарьов осідлає свій двоколісний всюдихід-мотоцикл. На ньому зручно і швидко добиратися з сусідньої Ганцевщіни в Колківське лісництво Клецкого лісгоспу, де він працює лісником. Та й стежити за порядком на ввіреній обході простіше, адже такий транспорт без проблем доставить на найвіддаленіші ділянки довіреного йому обходу № 6 другого майстерного ділянки. А господарство у нього велике - майже 700 га і особливе: половину площ займають болота, що межують з ландшафтним заказником місцевого значення «Колківська».

 

Взимку лісники в основному займаються проведенням рубок догляду, збирають насіння лісових культур, доглядають за мешканцями і ведуть їх облік по залишених слідах на незайманій сніговій цілині. А з приходом весни коло обов'язків значно розширюється.

 

- Люди приходять в ліс свіжим повітрям подихати, насолодитися його тишею або спів птахів послухати. Звичайно, теж непогано. Але нам тут працювати треба, а багато хто цього просто бояться, - вважає Анатолій Григорович. І додає: - Головне в нашій роботі - любити природу. Якщо любиш ліс і справа, якій служиш, завжди будеш тривожитися, відчувати особливу відповідальність за його збереження і примноження.

 

Роботу досвідчений лісник організовує відповідно до планів лісовпорядкування ГЛХУ «Галушки лісгосп», займається збереженням лісу, його охороною від пожеж, хвороб і шкідників. Велика увага в лісництві приділяється лісокультурних робіт. У минулому році, наприклад, Анатолій Ліхтарьов провів догляд за лісовими культурами в молодняках на площі 3,4 га, рубки догляду - на 18 га, заготовив 890 м куб. ліквідної деревини. Якісно і своєчасно виконує доведені завдання з усіх лісогосподарським роботам, розчищає квартальні просіки, обстежує і таксує насадження. Особливу у нього відношення до захисників лісу - мурашкам. Біля кожного мурашника в обході - аншлаг. За рік ліснику ставиться завдання обгородити щонайменше 12-15 мурашиних «будиночків», але Анатолій облагороджує вдвічі більше.

 

За що не візьметься ця добродушний і відповідальна людина, все робить на славу. Тому в колективі його цінують і поважають. Але особливо вдячні колеги за вміння теслярувати. Тут вже рівних Анатолію немає! А помилуватися творінням його майстровитих рук може будь-хто, хто відвідає обладнані лісгоспом місця відпочинку. Кожна його альтанка виконана по особливому дизайну. Вони прикрашають територію біля АЗС на в'їзді в Клецк, зону відпочинку «Сад каменів» неподалік від Новінковского лісництва. А щоб було де зігрітися робочим в зимову холоднечу, спорудив для них побутовий вагончик. Ось вже вони дякували майстра.

 

І в спорті Анатолій Ліхтарьов активний. Цей молодий, підтягнутий, міцний чоловік - незмінний учасник команди лісгоспу на галузевих обласних та республіканських змаганнях. Його богатирська сила особливо виручає команду при перетягуванні каната, а гирю він легко підкине вгору разів 70. Що й казати - молодець!

Його відношення до справи і досягнуті результати не раз були приводом для заохочень від керівництва. Він нагороджувався Почесною грамотою Мінського ГПЛХО, подяками Міністерства лісового господарства та Клецкого лісгоспу. А 23 лютого, на районному святі праці, на якому будуть нагороджувати кращих трудівників організацій Клецкого району, він отримає лист подяки голови райвиконкому. У 2012 році Анатолію Ліхтарьов вручений нагрудний знак відзнаки Міністерства лісового господарства «10 гадоў бездакорнай служби ў дзяржаўнай лясной ахова Республікі Білорусь».

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Дешевое жилье в Одессе
Дешевое жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті