Головна » Статті » Танцюючий ліс

Танцюючий ліс

Танцюючий ліс

Скажіть, чи можете ви собі уявити, щоб дерева танцювали? Про танцюючих фонтанах чули всі, про лазерне шоу з «танцюючими» зображеннями - теж. А ось дерева? І тим не менше. Іноді зустрічаються такі місця, де весь ліс, кожне деревце немов застигли в якомусь немислимо танці, завмерши в різних па, спіймані прямо в русі.

У Калінінградській області, в національному парку Куршская Коса є унікальне місце, яке називається «Танцюючий ліс». Побувавши там, ви можете побачити, як хвойний ліс змінюється листяним, а реліктові велетні поступаються місцем чагарниках, як рівнина раптово переходить в пагорби. На відносно невеликій площі зібрано стільки видів дерев, багато з яких в більшості районів Землі ¬ давно залишилися в далекому минулому, що ця подорож можна без сумнівів назвати подорожжю не тільки в просторі, але і в часі. І, нарешті, ви на власні очі побачите загадку Куршской Коси: надзвичайне явище - Танцюючий ліс. Також можна піднятися на найвищу піщану дюну Європи - дюну Ефа. Пляжі на косі найкращі на всьому Калінінградському узбережжі. Широкі і пустельні, з піском, схожим на цукрову пудру, вони залишають слід у серці тих, хто бачив їх хоча б раз. Але мова в нас йде не про красу Калінінграда і його околиць, а про сам танцю ліс, місцевості не тільки красивою і цікавою, але й володіє явно аномальними властивостями.

Основна стежка веде крізь сосновий бір. Тут поки все в порядку, нічого незвичайного, вас оточують просто красиві дерева, але вже буквально через кілька кроків почнуться аномалії. Дійсно, прямо на очах дерева починають потроху танцювати. На ділянці площею приблизно в один квадратний кілометр ростуть посаджені у вісімдесятих роках минулого століття сосни. Велика частина дерев химерно вигнута, а деякі в нижній частині навіть «скручені» в петлю. Жодних логічних пояснень цього явища не існує. Зростаючі поруч дерева, посаджені в той же період, мають самий звичайний вид.

У стародавніх пруссаків було повір'я, що закручені в кільця дерева є брамою в світ духів. Вважалося, що пройшли цю браму можуть позбутися хвороб і повернутися в наш світ здоровими, а в деяких випадках і знайшовшими надприродні сили. Або ще, наприклад, існувала така легенда, що якщо пробратися через вигин такий сосни проти течії часу (тобто з заходу на схід), то додаси собі рік життя.

Зрозуміти феномен Танцюючого лісу пробували багато вчених, гіпотези висувалися найрізноманітніші. Запрошували сюди і екстрасенса. Ще за кілька метрів, за словами місцевих жителів, він відчув недобре, потім зробив висновок - місце це володіє найсильнішою енергетикою, можна трохи і зарядитися, проте в саму глиб не пішов, обмежившись лише окраїнами загадкового лісу. Втім, не всім воно підходить для «зарядки». Деяким побували тут ввижаються деколи темні сили, багато грибники вважають за краще обходити Танцюючий ліс стороною. Місцеві вірять у те, що це чортиці зібралися на шабаш, та й не змогли його по Божій волі покинути, ось і завмерли хто як стояв у пекельної танці. І стояти їм так до кінця століть. Зрубають дерева - нові виростуть такі ж, тому що духи їх бісівські тут прив'язані.

Співробітники національного парку в чисту містику все ж не вірять і вважають, що вся справа в геомагнітних полях. Їх дія в цій місцевості досить сильно.

Науці точно не відома причина цього феномена, є тільки безліч гіпотез: природні фактори, генетичні особливості, вплив вірусів або шкідників, і навіть особлива космічна енергетика даного місця. Схоже місце під назвою «Ліс Тролів» є в Данії, і він теж знаходиться на узбережжі Балтійського моря.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті