Головна » Статті » Чи існує різниця між адвокатами та юристами?

Чи існує різниця між адвокатами та юристами?

Чи існує різниця між адвокатами та юристами?Сьогодні багато хто вважає, що адвокат і юрист - те ж саме. Це дійсно подібні поняття, однак помилкою буде плутати їх. Юрист - поняття узагальнене. В юридичній сфері діяльності можуть брати участь люди найрізноманітніших професій: адвокати, юрістконсули, нотаріуси, судді, прокурори, викладачі права та багато інших. До всіх перерахованих людям можна віднести поняття «юрист», яке підійде всім професіям і сфер діяльності, пов'язаних з юриспруденцією. Щоб стати юристом, потрібно володіти юридичною освітою або перебувати в процесі його придбання, займатися відповідною діяльністю. Адвокат є юристом, який веде свою діяльність у повній відповідності з законом «Про адвокатуру», задовольняючи всі представлені вимоги в цьому законі. Він повинен здати спеціальний іспит в певній Адвокатської палаті, володіти практикою (не менше 2х років), отримати свідоцтво і прийняти присягу. Тільки після проведення всіх перерахованих процедур він зможе отримати статус адвоката, після чого він заноситься в спеціальний реєстр і прикріплюється до районному управлінню внутрішніх справ, прокуратурі або суду. Відмінності між юристами та адвокатами Діяльність юристів не обмежена якимись правилами, а адвокати повинні додатково керуватися законом «Про адвокатуру», Кодексом професійної етики. Якщо адвокат не буде дотримуватися цих вимог, то може бути оштрафований або позбавлений свого статусу. Існує різниця і в забезпеченні гарантії безпеки та конфіденційності. На юриста, як і на звичайного підприємця, не поширюється «адвокатська таємниця». Однак це не означає, що юрист не повинен зберігати отриману від клієнтів інформацію, і не буде юридично відповідатиме за її розголошення. Будь-який кваліфікований юрист спочатку підписує з клієнтами спеціальний договір, в якому зобов'язується дотримувати безпеку і конфіденційність. Всі відмінності цих двох понять володіють істотною різницею лише в певних випадках: у загальних вимогах до цих двох професій, наявності регулюють їх діяльність різних нормативно-правових вимог, більш широкий рівень повноважень адвоката (можливість подач адвокатських запитів та представництво в кримінальних та адміністративних процесах), а також обсяг відповідальності (можливість анулювання або обмеження свідоцтва на свою адвокатську діяльність), різниця в гарантіях конфіденційності. Як юрист, так і адвокат здатний надавати професійні юридичні послуги, з певним розмежуванням повноважень. Якщо вам необхідні юридичні послуги в Києві, то слід вибрати між юристами та адвокатами, виходячи з обставин справи, ваших потреб і з урахуванням різниці між цими двома професіями.
 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Недорогое жилье в Одессе
Недорогое жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті