Головна » Статті » У Тячівському лісі «сховали» газопровід

У Тячівському лісі «сховали» газопровід

У Тячівському лісі «сховали» газопровід

У Тячівському районі через прокладки газопроводу зрізали близько гектара лісу. Державне підприємство, що займається деревами, не отримало за вирубку належної компенсації. Дивно, але реально: ліс забрали, грошей не дали.

 

Про це «Замку» розповів колишній керівник Тячівського філіалу «Закарпатагроліс» Віталій Шелемба. Він стверджує: як компенсацію підприємство могло отримати 919 з половиною тисяч гривень і вирішити свої численні фінансові проблеми, в тому числі і ліквідувати великий борг перед працівниками.

 

Підприємство «Закарпатагроліс» займається лісами, які раніше належали радянським колгоспам. Воно підпорядковане безпосередньо Міністерству аграрної політики та продовольства України. Тячівський філія «Закарпатагроліс» є одним з 9 районних, його ліси займають близько 25 тисяч гектарів, тут працює близько 80 осіб.

 

Віталій Шелемба, керівник філії з 2009 до 2012 року, розповідає: для підведення блакитного палива до Нижньої Апші, будівельники спланували маршрут газопроводу, частково проходить саме територією «Закарпатагроліс».

 

«Щоб віддати ділянку під газотрасу, - говорить Шелемба, - треба було її вилучити з користування нашого підприємства. Фахівці порахували: збитки від вирубаних дерев і віддаленій території - 919 500 гривень. Про це склали відповідний акт. Саме стільки грошей і повинно було отримати підприємство.

 

Крім того, вилучення ділянки, якщо воно не пов'язане з лісовим господарством, повинні обов'язково узгодити в Кабміні. Про це йдеться в постанові уряду № 610 від 10 квітня 2008 року ».

 

Однак, стверджує Віталій Шелемба, начальник «Закарпатагроліс» Віталій Смолін і керівник Тячівського філіалу підприємства Василь Малько пішли іншим шляхом. Вони невідомо куди поділи складені акти збитків. Зате негласно, без погодження уряду (!), Дозволили прокласти газотрасу під землею через ліс без вилучення ділянки. Дерева ж для прокладки труби вирубали під приводом чищення.

 

Зрізані стовбури принесли підприємству прибуток: продавши, заробили близько 10 тисяч гривень.

 

Віталій Шелемба підкреслює: оскільки вилучення земельної ділянки не погоджено з Кабінетом Міністрів, він написав заяву в міліцію про злочин.

 

Тому, запевняє, його і звільнили, оскільки поставив перед керівництвом «Закарпатагроліс» питання компенсації за ділянку.

 

Так, ще в серпні 2012-го року він, як директор філії, направив на адресу «Закарпатагроліс» офіційний лист з повідомленням, про вирубку дерев. У повідомленні, зокрема, говорилося: «У кварталах Тернівського лісництва філії« Тячів ГСЛХ »проводиться вирубка лісу під газотрасу, але збитки згідно з розрахунком, який неодноразово Вам прямував в сумі 919 500 гривень досі підприємству не відшкодовані. Одночасно нагадую, що вказані кошти дозволили б погасити заборгованість по заробітній платі та інші загальнообов'язкові платежі »(мовне оформлення збережено. - Авт.).

 

Чоловік додає, що, «завдяки» такому «господарюванню», люди на підприємстві не отримають платні, не розрахувалися і з тими, хто вже звільнився. Наприклад, колишні працівники філії Іван Цубера і Андрій Калинич не отримали з місця роботи не тільки зарплати, але і довідок про заборгованість і середній заробіток.

 

«Щоб приховати ріст боргу по зарплаті, - говорить Віталій Шелемба, - у Тячівському філіалі« Закарпатагроліс »просто змушують працівників купувати в рахунок платні лісопродукцію. Таким чином, зарплатна заборгованість перетворюється в кредиторську. Кредиторський борг можна вимагати погасити через суд.

 

Найцікавіше, що, згідно з новим законом, якщо державне підприємство не може ліквідувати свій борг, то за нього це має зробити держава. Тому халатність керівництва «Закарпатагроліс» ляже на плечі платників податків ».

 

Детальніше про стан справ на державному підприємстві, у тому числі - про зарплатних затримках, заборгованості до Пенсійного фонду, невиплаті перед партнерами підприємства - Віталій Шелемба написав у відкритому листі голові Закарпатської облдержадміністрації Олександру Ледиді. Запевняє: готовий відповідати за кожне своє слово.

 

«Замок» спробував звернутися за коментарями щодо ситуації на підприємстві до самому керівнику «Закарпатагроліс». Однак у приймальні повідомили, що той у відрядженні. На залишений номер телефону протягом тижня ніхто так і не відгукнувся.

 

Схоже, справи лісового державного підприємства йдуть за класичним сценарієм: борги, звільнення працівників, банкрутство. Залишається чекати, чим закінчиться розслідування Тячівський правоохоронців - саме вони повинні сказати, чи законно через ліс проклали трубу, не заплативши за це ні копійки компенсації.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Купить жилье в Одессе
Купить жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті