Головна » Статті » Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам

Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам

Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам

Рахункова палата РФ передала в правоохоронні органи матеріали перевірки, яка виявила практично повний продаж лісів Ленінградської області в приватні руки, повідомив глава відомства Сергій Степашин. «Сподіваюся, що ми доведемо це до логічного кінця і будемо повертати лісу по суду», - сказав він. За його словами, колишній губернатор Ленінградської області Валерій Сердюков заявив про те, «що Степашин не правий, - ми все робили за законом». «Звичайно, за законом. І синочок його там брав участь у всіх операціях - він очолює організацію, яка займалася розпродажем лісів », - сказав глава Рахункової палати. За словами Степашина, в даний час 97% лісів регіону перебуває у приватній власності, а зони зелених насаджень і лісів Ленобласті в зв'язку з дірками в Лісовому кодексі скоротилися в 36 разів.

 

«Особисто я як губернатор ніяких розпоряджень про продаж обласних лісів не підписував, і всі ліси Ленобласті як і раніше знаходяться в державній власності», - сказав учора "Відомостям" екс-губернатор Валерій Сердюков. За його словами, оренда на 49 років передбачена Лісовим кодексом і рішення про передачу в оренду ділянок приймає не губернатор, а комісія комітету з природних ресурсів, в яку входять також і представники прокуратури. Всі рішення проходили ревізію в прокуратурі і, якщо б там були якісь порушення, вони вже були б виявлені, стверджує Сердюков. Представник обласного уряду відмовився від коментарів.

 

"Валерій Сердюков:" До мене нічого не приліпити ":" Якщо вірити інформації, яку представив Степашин, в Ленобласті взагалі немає лісів. Це так, чи що? Перевіряється все просто - будь-який бажаючий, ви, або прокуратура, може звернутися в Рослесхоз і уточнити, чи всі ліси Ленобласті на місці. Але я точно знаю, що ліси не продані, вони коштують ... Не знаю, що я там розпродав ", - сказав Валерій Сердюков кореспонденту 47News.

 

За словами колишнього глави регіону, "ліси не продавалися, а, згідно з Лісовим кодексом, передавалися в оренду через конкурсну комісію". "Без участі губернатора або його сина", - уточнив Сердюков.

 

"Хай розбираються правоохоронні органи, я не заперечую. Я знаю, що я цього не робив. До мене нічого не приліпити ... Може, Степашин якусь іншу думку хотів тим самим передати, звичайно ...", - припустив Сердюков. - Врізка К.ру]

 

У списку орендарів лісових ділянок з метою заготівлі деревини є ЗАТ «Інтерсолар», яке, за даними «СПАРК-Інтерфаксу», належить Вадиму Сердюкову. Раніше його співвласником був Денис Сердюков. З 2007 по 2010 р. прибуток «Інтерсолара» виросла з 1,5 млн до 8,5 млн руб., В 2011 р. компанія заробила 3 ​​млн руб. Її оборот у ці роки виріс з 131 млн до 295 млн руб. За даними сайту Рослесхоза, до 2006 р. у ЗАТ «Інтерсолар» в оренді було дев'ять ділянок загальною площею 155838 га. Всі вони отримані в оренду в 2003-2004 рр.., Термін оренди закінчується в 2052-2053 рр.. Загальна площа обласних лісів - 5,7 млн ​​га (див. вріз). Валерій Сердюков говорить, що його сини займаються бізнесом не тільки в лісовій, але і в сільськогосподарській сфері та претензій від перевіряючих органів до них немає. Вадим Сердюков вказаний як співвласника 20 компаній, Денис Сердюков - 10. Зв'язатися з «Інтерсоларом» вчора не вдалося.

 

["Русский Forbes", 15.01.2013, "Степашин звинуватив сина екс-губернатора Сердюкова у продажу 97% ленінградських лісів": У Сердюкова два сини: Денис і Вадим. У дев'яностих роках вони очолили лісопромислові фірми «Ваден» і «Інтерсолар». Повідомлялося, що в 2002 році Сердюков включив ЗАТ «Інтерсолар» в перелік основних підприємств і організацій, підвідомчих обласним Комітетом промисловості. Компанія отримала в оренду на 49 років ділянки лісового фонду загальною площею понад 155 тис. га, потім ще 28 тис. га під мисливські угіддя. «Інтерсолар» є одним із субпідрядників будівництва газопроводу Nord Stream.

 

Денис Сердюков створив ТОВ «ТПГ« Капітал », до якого увійшли 10 компаній, які займаються лісовою промисловістю, мисливським промислом, сільським господарством, тваринництвом, а також видобутком нафти і газу, готельним та ресторанним бізнесом, нерухомістю, торгівлею паливом і т.д. «Капітал» поставляв деревину для IKEA. Сердюков-молодший також володіє ЗАТ «Агрофірма« Світанок », контролюючим близько 4,5 тис. га сільгоспземель, 64 тис. га мисливських угідь і дві турбази в Ленінградській і Володимирській областях. - Врізка К.ру]

 

«З кінця 90-х по 2005-2006 рр.. лісовий бізнес був дуже популярний, - говорить колишній менеджер одного з лісопромислових підприємств. - Потім через зростання тарифів на транспорт, електроенергію прибутку там значно знизилися ». Під час губернаторства Сердюкова нерідко виникала ситуація, коли компанії, охочі придбати ділянки лісу в Ленобласті, повинні були домовлятися з компаніями синів губернатора, які вже володіли цими ділянками, пояснює він. У 2011 р. багатоцільове використання лісів в Ленінградській області дозволило отримати дохід від лісового господарства в розмірі 1,3 млрд руб., Говориться на сайті комітету з природних ресурсів http://www.nature.lenobl.ru/programm/statistic. Сердюков очолював регіон з 1999 р., в травні 2012 р. подав у відставку. У жовтні він був обраний депутатом МО «Первомайське сільське поселення» Виборзького району, в грудні - членом ради директорів "Газпром нафти".

 

Виступ Степашина може бути пов'язане з бажанням Рахункової палати продемонструвати свою участь у боротьбі з корупцією, курс на яку взяли федеральні органи влади, вважає політолог Олександр Конфісахор. Правоохоронні органи можуть подавати самостійні цивільні позови про оспорювання угод або заводити кримінальні справи і в рамках їх подавати такі позови, але статистика виграшних справ невелика, говорить партнер юрфірми «Качкін і партнери» Дмитро некрестьянам. За його словами, більшість лісових ділянок не можуть передаватись у власність - тільки в оренду, і в цьому випадку визначальним стає питання про те, чи була дотримана процедура проведення аукціону та використовуються Чи ділянки у відповідності з призначенням.

 

Дерев'яний бізнес

 

5700000 га складає загальна площа земель, на яких знаходяться ліси в Ленінградській області

 

5300000 га перебувають в оренді для цілей заготівлі деревини

 

1327 договорів оренди лісових ділянок укладено у Ленобласті, в тому числі 229 договорів оренди лісових ділянок для цілей заготівлі деревини з щорічним встановленим розміром заготівлі деревини в обсязі 9 млн куб. м

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Останні статті

Майже всі ліси Ленінградської області Валерій Сердюков продав приватникам
Рахункова палата РФ передала в правоохоронні органи матеріали перевірки, яка виявила практично повний продаж лісів Ленінградської області в приватні руки, повідомив глава відомства Сергій Степашин.

EliteSport кращий вибір при покупці Орбітреки
Купити орбітрек можна практично в кожному магазині спортивних товарів, але ми рекомендуємо більш вигідний варіант - інтернет магазин www.elitesport.com.ua. ЕлітСпорт пропонує безліч кардіо і силових тренажерів і багато іншого.

Всі статті