Головна » Статті » Високі дерева, низькі трави...

Високі дерева, низькі трави...

Високі дерева, низькі трави...

У ліси і степи різні характери, тому що різні долі

Ліс протистоїть степу. Простіше кажучи, ліс стоїть проти степу. І навпаки. У них - протистояння. І протилежність. І суперечність.

Вони - ворогують? Не сказати, що ворогують. Не ворогують, поки не зустрінуться. Поки кожен на своєму місці. Ну, а якщо зустрілися, то - хто кого. З перемінним успіхом.

Щоб зрозуміти, що таке ліс і що таке степ, треба в житті мати хоча б два випадки - у спекотний літній день зі степу увійти в ліс, а потім з лісу - в степ. Наприклад, з високих аркаімскіх степів перейти під покров сусіднього Римникського бору.

Це вражаюче: під одним небом, під одним сонцем, але які вони різні - степ і ліс. Степ, вона відкрита і розкриті, ні від чого не захищається, всьому кориться і на все згодна - що є, то є. Якщо вітер, вона легковажна, якщо спека, вона спекотна, якщо дощ, вона мокра. Який світ, така й вона.

А ліс створює свій світ. Навіть повітря, атмосфера в лісі - своя, лісова, хоча немає у нього ніякого покривала, ніякої плівки, щоб закритися, як в теплиці, від усіх вітрів і віянь. Якщо в степу сухо, то в лісі - не дуже. Не вогко, але волого. Якщо в степу немає порятунку від сонця, то в лісі тінистих і прохолодно. Якщо в степу вітер до свисту, то в лісі тихо, тільки шелест у верховітті дерев.

А запахи? Звичайно, і степовий повітря чисте, здоровий і смачний, особливо якщо настояний на травах, але в лісі повітря вологе, кіслорордний, очищений смолами і ефірними маслами - найкраща суміш для легеневих альвеол.

    Степ перед небом безсила, а у ліси з ним - договір: він небу - вертикалі висхідній вогкості, а небо йому - хмари, які якщо і не проллються дощами, то хоча б притіняючи.

Втім, не все так просто. Не такі вже вони й вороги - ліс і степ. Долі у них різні, тому і характери різні. У лісу на планеті своє місце, а у степу - своє. Та й зустрітися їм близько майже не дано. Наприклад, ковиловий степ дуже далека від гірського ялинника, темного, дрімучого і похмурого навіть в сонячний день.

І сакраментальне запитання, хто з них краще, нічого не дасть, тільки заплутає. Переваги одного тривають недоліками іншого, і навпаки. У лісі, наприклад, тісно, ​​що погано, а в степу - просторо, що превосходно. У лісі немає відстаней, а в степу - за даллю даль. У лісі немає неба, а в степу - його більше, ніж землі. І нехай лісові люди відрізняються від степових - з цього нічого не варто.

Кажуть, колись наші предки злізли з дерев і пішли пішки, на двох ногах, по степах. І так ніби то стали людьми. А то б залишилися мавпами, якби не вийшли з лісу. І начебто Великий степ зіграла таку велику роль в історії людства, що її назвали Великою.

У будь-якому випадку чудово те, що у нас є і степ, і ліс. Це краще, ніж щось одне.

 

Дізнайтеся подробиці вступу до НЛТУ України в 2010 році: перелік документів, необхідних для вступу, програма вступних іспитів, вартість навчання та інші важливі моменти. Також ви можете ознайомитися з ліцензією і сертифікатом на надання освітніх послуг Національним лісотехнічним університетом України.

Бажаємо Вам успіхів на вступних іспитах!

Вторичное жилье в Одессе
Вторичное жилье в Одессе

Портал недвижимости Stoim.com.ua.
Останні статті

Центр підготовки до іспитів TOEFL та IELTS
Здравствуйте, настільки дорогі для мене читачі. Зараз мені забажалося поділитися з вами тим, як я проходив курси TOEFL і повідати про результати.Слід зазначити, що спочатку я досить скептично ставився до даної затії. Справа в тому, що мені здавалося, що набагато ефективніше буде підготуватися самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги. Тільки тепер я розумію, що дуже сильно помилявся. Тепер я відповідально заявляю, що підготовка до ielts може бути простою і доступною.

Освіта за кордоном: особливості та переваги
Хороша освіта - основний аспект, що визначає конкурентоспроможність людини на ринку праці. Щоб отримати його, багато наших співвітчизників виїжджають вчитися за кордон. Кожною людиною, що надходять подібним чином, рухають різні мотиви. Насамперед, росіяни хочуть отримати диплом, який буде котируватися повсюдно, а не тільки в одній державі.

Всі статті